Yetkililer, Stanley Vancouver Park’taki siyanür çatışmalarının yazın devam edebileceğini söyledi

Vancouver’daki yetkililer, şehrin en büyük şehir parkında insanlar ve Coyote arasındaki çatışmaların Stanley Park’ın en yoğun olduğu yaza kadar devam edebileceğini söylüyor.

Coyotes ile Stanley Park Çevre Topluluğu Bir Arada Yaşama Programına ev sahipliği yapan Danny Pizas, insanlar ve dört meydanda yaşadığı bilinen on hayvan arasındaki çatışmayı azaltmayı amaçlayan programın en önemli zamanlarından biri olduğunu söylüyor. Park Kilometre

15 Aralık’tan beri on beş kişi kediler tarafından ısırıldı.

Piazas, “Bu yaz daha fazla insan beklememize rağmen, çatışmaların önlenebilir olduğunu, ancak insanların kendilerini eğitmeleri gerektiğini düşünüyorum.” Dedi. “Ve parka girdiklerinde hazırlıklı olun.”

Çakallar, yavru doğurmaya hazırlanırken Mart ve Nisan aylarında daha görünür olabilir, ancak Piazas, ısırma olaylarında gösterilen davranışların, hayvanların insan korkusunu yitirdikçe daha tutarlı olduğunu ve onları besleme olasılığı olduğu için verdiklerini söylüyor.

Bu nedenle, inkar mevsiminin sona ermesine rağmen, beslenme durdurulmadıkça ve daha fazla insan parkta nasıl güvende kalacağını öğrenmedikçe olumsuz tepkilerin devam edeceği endişesi var.

Bazı düzenli park ziyaretçileri, hayvanlarla ilgili endişeler nedeniyle parktan kaçınır.

Aralık ayından bu yana topluluk, Stanley Park’ta alışılmadık derecede yüksek olmayan 150’den fazla çakal çarpışması bildirildiğini söylüyor, ancak Piazas, konuyla ilgili medyanın ek raporlara yol açabileceğini söylüyor.

Ocak ayının başlarında, güvenlik görevlileri, ikisi yok edilen bazı hayvanların izini sürmek için parkın bazı kısımlarını belirli zamanlarda kapattı.

READ  İzlanda başkenti yakınlarındaki yanardağın patlaması yavaşlıyor ve uçuşların hiçbir etkisi yok

Stanley Park Ekoloji Derneği kısa süre önce bir fotoğraf yayınladı Facebook sayfanızda Isırık olaylarının nerede meydana geldiğini gösterir.

Stanley Park Ekoloji Derneği, Aralık ayından bu yana insanların Gaz Park’ta nerede yemek yediğini gösteren haritayı gösterdi. (Stanley Park Ekoloji Derneği)

Çevreciler parktaki olaylara yanıt vermeye devam ediyor ve Stanley Park Ekoloji Derneği ile birlikte insanlara yaklaşan bir hayvanla karşılaştıklarında ses çıkarmak ve kendilerini büyütmek gibi ne yapacaklarını tavsiye ediyorlar.

Topluluk ayrıca, işaretlerin ve diğer desteğin, insanların hayvanların, onlarsız nasıl yaşayacaklarının daha fazla farkına varmalarına yardımcı olacağını ve insanlara hayvanları beslemekten kaçınmalarını hatırlatacağını umuyor.

Beslenme düzenlemeleri

9 Mart’ta belediye meclisi Bir hamle yaptı Çalışanlardan, kentte kasıtlı olarak vahşi hayvanları besleyen kişilere şehrin bilet vermesine izin verecek düzenlemeler tasarlamaları istendi.

Çakallar gibi tehlikeli vahşi hayvanları kasıtlı olarak beslemek veya çekmek, eyalet yaban hayatı yasasına göre bir suçtur.

Kablo, Stanley Park’taki Katedral’deki patikanın altından geçti. Yetkililer, hayvanlara yiyecek bırakmanın insanlarla olumsuz etkileşimlere yol açabileceğini söylüyor. (Chad Pawson / CBC Haberleri)

Parkta çakalın beslendiğini veya yemek atladığını gören kişiler bunu SPES formunu kullanarak bildirebilirler. İnternet sitesi.

Topluluk, bir UBC girişiminin parka çakalların görüntülerini daha iyi tanımlamak ve belki de nasıl beslendiklerini belirlemek için kameralar yerleştirdiğini söyledi.

Isırıklar azalır

17 Şubat’tan bu yana, Pizas’ın park kullanıcılarının daha iyi farkındalığına atfettiği yeni ısırıklar olmadı.

Tüm ısırma olayları, genellikle gün batımı ile gün doğumu arasında parkta koşan yetişkinleri içerir.

Diğer koşucular ve birkaç bisikletçi hayvanlar tarafından kovalandı, ancak ısırılmadı.

Agresif dağ çarpışmalarını bildirmek için 1-877-952-7277 numaralı telefondan il RAPP hattını arayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *