Vancouver pilot projesi, 18 şehir parkında yerel otlaklar ve kır çiçekleri yaratmayı hedefliyor

Vancouver Park Board, bu yıl şehirdeki parklarda, golf sahalarında ve bulvarlarda otlaklar oluşturarak daha fazla arı, kelebek ve kuş çekmek için yerli otları ve çiçekli bitkileri çekmeye çalışıyor.

Bu kulakların yaklaşık 37 hektarı, daha az bitki ve kesim anlamına gelen doğal peyzaj ile işaretlenmiştir.

Yeşiller Partisi Parklarından Sorumlu Komisyon Üyesi Dave Demers bir pilot proje açıkladı.

Dimers, “Yakın tarihli bir rapor, sert çim yönetimi uygulamalarının zararlıları artırdığına ve yuvalama habitatları ve hayati kuş yemi kaynakları sağlayan omurgasızların ve bitki bitkilerinin bolluğunu ve çeşitliliğini azalttığına dair kanıtlar gösteriyor” dedi.

Park kurulu, insanları yeni çimler konusunda uyarmak ve onları patikaları ve yolları keşfetmeye teşvik etmek için işaretler gönderileceğini duyurdu.

Şehir, daha iyi toprak mikroplarının ağaçların sağlığını iyileştirebileceğini ve değişen durumla daha iyi başa çıkabilecek bir ortam yaratabileceğini umuyor.

Hives for Humanity bahçe direktörü Paula Cruz, kentsel arıcılığın daha popüler hale geldiğini, bu nedenle çeşitli çiçeklerde polen ve nektarı kolayca bulabilecekleri alanların arı sağlığı için önemli olduğunu açıkladı.

Cruz, “Çiçek çayırlarının şehre yakınlığı aynı zamanda kentsel nüfusu doğa ile birleştirerek arı koruma anlayışımızı ve tozlayıcılar için yem ve yaşam alanı sağlamak için alabileceğimiz önlemleri artırıyor” dedi.

Vancouver, arazi alanının yaklaşık yüzde 11’ini oluşturan 230’dan fazla parka sahiptir. Park kurulu personelinin çayır pilotunun verilerini, sonuçlarını ve gözlemlerini özetleyen bir rapor sunması beklenmektedir.

READ  Alberta ve BC'nin geniş alanları için çığ uyarıları yapıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *