Balıkçılık bilim adamı, ileri teknoloji balıkçıların kullanmasını istiyor

Teknoloji, balıkçılık ekipmanlarını eski okullarda kullanılabilir hale getirebilir, ancak bir Ottawa biyoloji profesörü, aldatıcı numaralar ve gelişmiş ekipmanlarla ilgili kısıtlamalar istiyor.

Bazı sporcu balıkçılar, yem halatlarını fırlatmak için derin dron cepleri, yanıp sönen ya da koku yayan elektrikli numaralar ve balıkçılar o kadar gelişmiş ki, 3 boyutlu yem görüntüleri yaratıyorlar, balık tutuyorlar Bir tür video oyununa dönüşüyorlar.

Teknolojiyi yeniden kullanmak isteyen Steven Cook’a göre balık tutmayı eğlenceli hale getirebilir, ancak balıklar için çok nadirdir.

47 yaşında ömür boyu bir balıkçı olan Cook, kariyerine büyükbabasının kutusunu, boyalı tahta yemler, dönen paslı kaşıklar ve kırmızı ve beyaz plastik baloncuklarla tamamlayarak miras bıraktığında başladı. Yıllar geçtikçe ekipmanını geliştirdi ve her zaman balıkların ısırmasına yardımcı olabilecek daha iyi araçlar aradı.

Cook, bazı kıyı bölgelerinde dalgakıranlar boyunca balık yemi taşımak için kullanılır, dedi Cook. (CBC)

Cook şu anda Carleton Üniversitesi’nde balıkçılık bilimcisi ve çevre bilimi ve biyoloji profesörüdür.

“Balıkçılık bilinmeyenle ilgilidir. Ne elde edeceğinizi asla bilemezsiniz ve bilim aynı, değil mi? Bunu yapana kadar ne anlayacağınızdan gerçekten emin değilsiniz.” Dedi.

“Balıkçılık dergileri okuyorum. Balıkçı dükkanlarına gidiyorum. Balıkçılar ile iletişim kuruyorum. Ama aynı zamanda bir balıkçılık bilimcisiyim ve sürdürülebilir ve sorumlu balıkçılığın sağlanmasına büyük önem veriyorum.”

Yayınlanan bulgular

Cook ve birkaç meslektaşı, geçtiğimiz yılı dünya çapında rekreasyonel balıkçılık yeniliklerini araştırmakla geçirdi. Bulguları geçen hafta Review in Fish Biology and Fisheries dergisinde yayınlandı.

Cook, tüm teknolojilerden uzak durmuyor. En son nesil çubuklara ve halkalara sahip olduğunu kabul ediyor, “ancak yanıp sönen ışıklarla av satın alma yolunda değilim. Balıkları ısırması için kandırmak için tasarlanmış kokuları kullanmıyorum.” bot ve ben balık tutmak için dron kullanmıyorum. “

Ne kadar çok alet bulunursa, günlük balıkçılara o kadar “doğal” görüneceğinden endişeleniyor.

“Tüm bunların yaygınlaşmasını beklersek, iş davranışını düzenlemek veya düzeltmek daha zor olacaktır” dedi.

Kevin Kair, Otawis’in bu etkileyici beyaz balığı hangi gölden çektiğini belirtmedi. “Balıkçılar lekelerini gizli tutmayı severler.” (Mike Kasap)

Queens, Lahey’den 35 yaşındaki ciddi bir balıkçı olan Kevin Kerr, oyunun büyük balıklarının fotoğraflarını yayınlamayı, fotoğraflamayı ve ardından yayınlamayı seviyor.

Kier, Cook’un Kanada balıkçılık ekipmanı pazarının yıllık net değeri 8 milyar dolar olduğu iddiasına şaşırıyor. “Buna inanıyorum. Banka hesabımda sıfır dolarım var ve nedenini biliyorum. Her kuruşumu balık tutmaya harcıyorum” dedi.

Bununla birlikte, 500 $ ‘lık balık bulucuyu kullanan Kier bile, bazıları oldukça gelişmiş ve yarıştan yasaklanmış olan üst düzey modellerin çoğunu satın almayı reddediyor.

Kair, “Çok gelişmişler ve her yerde su altında görülebilirler. Bu harika,” dedi. “Bu eğlenceli ve eğlenceli, ancak çoğu zaman bir video oyunu gibi. Sadece zamanını üzerinde harcıyorsun ve balık tutmuyorsun. Sadece ekrana bakıyorsun.”

Kier, bu kadar tuhaf ekipmana ihtiyacı olmadığını söyledi. “Uzun zamandır balık tutuyorum, balıkların nerede olduğunu tam olarak biliyorum.”

READ  Alberta'ya bir güç depolama projeleri dalgası geliyor ve bu daha fazla yenilenebilir enerji üretmenin ana temeli olabilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *