Alberta’da ısıtılan kentsel güneş enerjisi projelerine ilgi

Alberta’nın kuzeyindeki Big Lakes kasabası tarıma yabancı değil, ancak kamu işleri binasının dışında yeni bir çiftlik türü ortaya çıktı: Solar.

Geçen yılın sonlarında şehir, yılda 254.000 kilovat saatten fazla elektrik üretmesi beklenen bir güneş fotovoltaik (PV) sistemi kurdu.

Jordan CAO County Panassiouk, projenin kentin bayındırlık işlerini ve ofis binalarını temizlediğini söyledi.

Panasyuk, “Sera gazı emisyonlarını azaltmak için yaptık, ancak bunu da yaptık” dedi.

“Çok cömert bir bağış aldık. Yani bu paneller yaklaşık 13 yıl ödüyor – bize 16 yıllık ücretsiz güç veriyor.”

Great Lakes County, Federal Gaz Vergi Fonu’ndan sağlanan finansman ve proje maliyetinin yaklaşık yüzde 41’ini karşılayan Alberta Belediye Güneş Enerjisi Programı’ndan sağlanan finansmanla kendi güneş enerjisi çiftliğini kurmayı başardı.

Belediye Güneş Planı, Alberta Kentsel Belediyeler Birliği, Alberta Kırsal Belediyeler ve Alberta Hükümeti arasında bir ortaklık olan Belediye İklim Değişikliği Eylem Merkezi (MCCAC) tarafından sağlanmaktadır.

Belediyenin güneş enerjisi programı beş yıl önce başladı, ancak 2020 en büyük yılıydı: 22 proje tamamlandı ve program ilde 3.200’den fazla eve güç sağlayacak kadar 10 megavattan 19’a neredeyse ikiye katlandı. Her yıl. Bu sayı Mart’tan 20,5 MW’a kadardır.

MCCAC’ın yenilenebilir enerji sorumlusu Mark Baxter, Big Lakes County’deki gibi projelerin daha küçük projelerin bile birçok faydası olabileceğini gösterdiğini söyledi.

“Aksi takdirde kullanılmayacak ve elektrik üretecek olan alanı kolayca kullanabilirler, bazı tesislerden gelen enerjiyi telafi edebilirler ve daha sonra emisyonlarını da azaltabilirler.” Harika. ”

Proje, Vulcan İlçesindeki devasa bir güneş enerjisi çiftliği ve Edmonton Uluslararası Havaalanı’ndaki 627 hektarlık bir proje de dahil olmak üzere şu anda devam etmekte olan bir dizi multimilyon dolarlık projeyle, eyaletin güneş enerjisi endüstrisinin nispeten küçük ama önemli bir parçası.

READ  Küçük Ayak fosilini taramak insan köklerini aydınlatıyor

Şimdiye kadar bu programa 60 farklı belediye katılmış ve 112 güneş PV sistemi kurulmuştur. Program yaklaşık 305 tam zamanlı iş yarattı ve şu anda sera gazı emisyonlarının yılda yaklaşık 14.000 ton CO2 azaltılmasına yardımcı oluyor.

Herhangi bir belediye için ücretsizdir

Alberta’daki herhangi bir belediye, programa belirli koşullarla katılabilir.

Güneş sistemi tamamen katılımcı belediyeye ait olmalı ve güneş sistemi yeni ve iki kilovata eşit veya daha büyük olmalıdır. Sistem ayrıca yerel yönetmeliklere uygun olmalı ve kalifiye bir tesisatçı tarafından kurulmalıdır.

İndirim oranı projenin büyüklüğüne bağlıdır, ancak 10 kW’ın altındaki projeler için watt başına 0,90 ABD doları ve iki ila beş megavat arasındaki projeler için watt başına 0,55 ABD doları arasında değişmektedir.

Great Lakes şehrindeki yeni solar göl çiftliğinin yılda 254.513 kWh elektrik üretmesi bekleniyor. (Büyük göller şehri)

Program şu anda, önümüzdeki yıl sona erecek olan eyalet hükümeti tarafından finanse ediliyor. Ancak bu ürün ilk ve ilk hizmettir ve bu nedenle ondan önce tamamlanabilir.

Bu program, 1.55 MW Destek sistem kapasitesine sahip ülkedeki en büyük kentsel çatı üstü güneş PV sistemi olan Genesis Place’deki eğlence merkezindeki eğlence kasabasında büyük bir çatı katı projesi de dahil olmak üzere çok çeşitli farklı projelerde bize yardımcı oldu.

Program kapsamında şu anda yapım aşamasında olan Lacombe’da bir halka açık mağaza projesi, Banff’ta bir transit garaj güneş sistemi ve Smoky Lake City’de bir arazi kurulum projesi bulunmaktadır.

Smoky Lake projesinin amacı, şehri operasyonlarında sıfır elektriğe ulaştırmaktır. Başarılı olursa, ilde bunu program aracılığıyla bir bütçe ile yapan dokuzuncu belediye olur.

Çevre ve maliyet tasarrufu

Baxter, belediyenin programa katılmak istemesinin birçok nedeni olduğunu söyledi.

“Pek çok belediyeden neden bu programa katıldıklarını duyduk, ancak bu program gerçekten güçlü operasyonel veya çevresel programlara sahip olan ve üretimi azaltmak isteyen belediyelerden biri.” kendi sera gazları. ” Dedi.

“Ve diğerleri çevresel konularla pek ilgilenmeyebilir, ancak bu teknoloji giderek daha fazla maliyetleri düşürüyor ve endüstri büyüyor.

“Başka hiçbir şeyden bağımsız olarak enerji maliyetlerinden tasarruf etme fırsatını görüyorlar ve uzun vadeli finansal sürdürülebilirlikleri var.”

Panasiuk, büyük ölçüde petrole ve gaza bağımlı olan Büyük Göller şehrinde, bazı insanların şehrin yeşil enerji projesine şüpheyle yaklaştığını, ancak finansal denklemi anladıklarında daha fazla insanın bunu destekleyeceğini düşündüğünü söyledi.

“Devlet sübvansiyonlarını ödeyerek, çok mantıklı geldi ve bir taşla iki kuşu öldürdü – daha çok kurumsal emisyonları azaltmak ve bu parayı yatırımlarımıza yatırmaktan daha fazla para vermek için.” Ol. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *